Tűz esetén hogyan viselkedik a cellulóz szigetelő anyag?
A cellulóz szigetelés megvédi az épületeket a tűz pusztító erejével szemben, 15 cm-es vastagságú falazat több mint egy órás védelmet nyújt az épületnek. A cellulóz szigetelés nem éghető, de izzik. Ha tűz keletkezik, és a szigetelés felülete ki van téve a lángoknak, a fához hasonlóan megüszkösödik. Ez a réteg védi a tűz gyors terjedését. Pozitív szerepük van benne a bór sóknak, amelyek kristályokban lekötött vizet is tartalmaznak. Ez a víz a szigetelés átmelegedése esetén felszabadul és hűtésként hat. A bórax a keletkező tűznél üvegszerű réteget képez, mely a tűz tovább terjedését megfékezi és lelassítja az égést.
Megkeményedik-e a cellulóz szigetelés? Járható lesz-e a padlás nyílt befújás esetén?
A cellulóz szigetelés nem keményedik meg, mert nem tartalmaz kötőanyagot. A cellulózrostok a befújásnál összefilceződnek, utána már nem szállnak a levegőben, de nem lesz járható a felülete. A szigetelés paplanszerű réteget alkot, amiben sok levegő található, ezért rendkívül jól szigetel.
Belemennek-e a kisállatok, rovarok a szigetelő anyagba?
Nem, a cellulóz alapú szigetelő anyagba nem mennek bele. A bóraxot (Nátrium borát), bár az emberre teljesen veszélytelen ásványi só, a kisállatok és a rovarok nem szeretik, ezért sem meg nem eszik, sem bele nem mennek, ellentétben a hagyományos szálas szigetelésekkel, amelyekben kifejezetten jól érzik magukat.
A nedvesség hatására nem veszíti el a szigetelő képességét a cellulóz szigetelő anyag?
Nem, mivel a cellulóz szigetelő anyag higroszkópos anyag, fel tudja venni és le tudja adni a levegő páratartalmát, anélkül hogy a szigetelőképessége lecsökkenne.
Akár 30 % nedvesség felvétel sem rontja hőszigetelő képességét.
Mennyire jó a hangszigetelő képessége a cellulóz szigetelő anyagnak?
A cellulóz szigetelő anyagnak kiemelkedően jó a hangszigetelő képessége, már 10 cm-es vastagságban is több mint 50 Db.
Milyen a cellulóz szigetelő anyag állaga?
Viszonylag puha, morzsolható, pehelyszerű anyag, ami nem keményedik meg, sok levegőt tartalmaz ezért kitűnően szigetel. A befújt anyag megtartja alakját.
Mekkora a legkisebb befújható vastagság?
Zárófödémre nyílt befújással a legkisebb vastagság 15cm.
Tetősíkba a teljes magasság a két határoló réteg között, általában a szarufa magassága a legkisebb befújható vastagság.
Falba a legkisebb befújható vastagság 10cm.
Mennyire időtálló a cellulóz szigetelés?
Az öko hőszigetelő anyagra a gyártó 50 év garanciát ad. Az anyagban lévő bórax miatt ez az anyag nem penészedik, nem rothad, nem árt neki a pára, nem mennek bele a kisállatok, kártevők, így valóban időtálló anyag, amivel lehet hosszú távra tervezni.
Befújásos szigeteléssel szigetelt tetősíkba be lehet-e utólag építeni tetősík-ablakot?
Igen, be lehet építeni utólag tetősík-ablakot, a szigetelés nem fog „kifolyni”, hanem ki lehet szedni az ablak helyéről. Az ablak beszerelését bízza szakemberre, aki szakszerűen be tudja építeni azt.